Dedicated Sunucu Nedir?

Shared 1 year ago in Science & Technology. 361 Views

Dedicated kelimesinin Türkçede tam bir anlamı bulunmasa da karşılığı paylaşımsız ve adanmış olarak çevrilmektedir.

Dedicated Sunucu Nedir?

Dedicated kelimesinin Türkçede tam bir anlamı bulunmasa da karşılığı paylaşımsız ve adanmış olarak çevrilmektedir. Dedicated sunucu ise sadece bir kullanıcıya özel ayrılmış paylaşımsız sunuculardır. Bu sunucularda sadece tek bir firma veya şahısa ait veriler bulunup başka bir kullanıcıya ait veri bulunmamaktadır. Sunucuda yer alan performans ayarları (CPU, disk alanı ve RAM) tek kullanıcı tarafından yönetildiğinden dolayı özellikle orta ve büyük çaplı web siteleri için güzel bir hizmet denilebilir.

Neden Paylaşımsız Sunucu Tercih Etmeliyim?

Kiralık sunucuları tercih etmenin birçok yararlı yönleri bulunmaktadır. Bu yararlı yönleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sunucu tek bir kullanıcı yönetiminde olacağından dolayı verilerinin korunması bakımından daha güvenli olacağı apaçık ortadadır.
  • Paylaşımlı olarak kiralanan sunucularda barınan web sitelerinde erişim sorunları veya yavaşlama gibi durumlar söz konusu olabiliyor iken kiralık sunucularda bu durum tamamen sizin elinizde olmaktadır.
  • Tek bir elden yönetilmesinden dolayı dışarıdan erişim sağlanamaz.

Bu nedenden dolayı ziyaretçi sayısı fazla olan sitelerinizin daha güvenli ve performanslı sunucu kullanmak isteyenler için dedicated sunucu tercih etmelisiniz.

Cloudvist firmasından yüksek performanslara sahip kiralık sunucu lara ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz. Cloudvist müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet veren sayılı sunucu hizmeti veren firmalar arasında yer almaktadır. Aklınıza takılan her türlü soruyu destek talebi oluşturarak ücretsiz bir şekilde sorabilirsiniz.

Tags: technology,